З святом Івана Купала.
Сьогодні всіх вітаю з святом Івана Купала. Бажаю провести цей день (і ніч) весело і з користю, спілкуючись з гарними людьми.
Колись, в давнину, це свято знаменувало Літнє Сонцестояння, коли день був найдовшим а ніч найкоротшою. Зараз, фактично, з причини недосконалості літочислення ми святкуємо це свято коли день вже убуває. Ну, та нічого.
Користуючись нагодою хочу спитати читачів може хто знає що це за рослина. Це не цвіт папороті, але рослина досить незвичайна. Досить лише подивитися на її листочки.
Листочки не звичні і формою і кольором. Складаються з трьох частин, кожна частина трикутної форми. Причому трикутники несподівано направлені своєю основою назовні.
Колір у листочків, та і в черешків теж, фіолетовий, антоціановий. Але він не рівномірний, а, як бы, з візерунком. Своєрідний камуфляж.
Є в цієї рослини ще одна особливість. На ніч вона лягає спати. Листочки згортаються. Так що на роль розквітлої папороті вона ніяк не підходить.
Рослина багаторічна. Росте в нас вже кілька років. Взимку на підвіконні, влітку на дворі.
Але в спекотні дні її краще тримати в тіні. Від спеки вана явно страждає. Листочки закриваються. Пересушування грунту вона теж не любить. Реагує на нього аналогічним чином.
Цівте маленькими рожевими квіточками. Не цвіте хіба що взимку. Як тільки освітлення стає достатнім так і розпускаються маленькі квіточки.
Якщо хтось впізнав цю гарну декоративну рослину напишіть, будь ласка, в коментарі.
До речі: вчора на аналогічне прохання ідентифікувати сорт чорної шовковиці відгукнулися друзі і ситуація прояснилася. Може спільними зусиллями ми ідентифікуємо і цю незвичайну рослину.
І знову допомогли друзі через Фейсбук! Юля Дудник підказала: це кислиця кімнатна, або метелик. Дякую!
Клас!
ВідповістиВидалити