Буйволоподібна цикадка
За останні кілька років цей шкідник особливо розмножився. Його можна зустріти буквально скрізь. І в садках, на виноградниках, і в дикій пртроді. Здавалося його неможливо знищити. Особливо дошкуляє молодим насадженням і може навіть спричинити їх загибель.
Причому, на відміну від колорадського жука, ця комаха не виділяється якимось особливим забарвленням. Веде малопомітний спосіб життя.
Вона рідко харчується пагонами, які вражає, що робить обробку їх інсектицідами малоефективною.
Вона родом з Південної Америки, але вже чудово пристосувалася до клімату України і навіть більш північних регіонів.
На фото, що зправа, видно результат праці рогатої комахи, але листя далеко не завжди стає червоним, або жовтим. Часто вого просто звисає, стає, якби, матовим, дещо знебарвлюється. Пагін у будь якому разі пригнічується.
Подивіться яке гарне осіннє листя винограду. Любо глянути! Такі листочки малювали художники на картинах минулих століть пишучи картини про збір врожаю.
Осіння пора. Але зараз тільки липень. І листочки забарвлені в не характерний для літньої пори колір зустрічаються поодиноко. Вірніше на окремих пагонах. Інші ж пагони лишаються зеленими, такими як і потрібно їм бути в середині літа.
Ці пагони, як не сумно, є пошкодженими. Попрацювала буйволоподібна цикадка. Невелика комаха салатового кольору з характерними виростами-"ріжками" на голові. Саме із за цих "ріжок" вона і отримала свою назву Буйволоподібна цикадка.
Цей шкідник вражає виноградні лози не зовсім характерним чином. Цикадка взагалі не живиться ні здерев'янілими пагонами, ні зеленим приростом, ні листям чи гронами. Буйволоподібна цикадка відкладає яйця в, здебілього, однорічних пагонах кущів. Не тільки виноградних кущів, комаха вражає багато видів кущів і дерев. В минулому році ця паскуда в нашому дворі ледь не погубила молоюеньку яблуньку.
Так от: цикадка живиться трав'янистими рослинами. Різними бобовими, там - що посмачніше - що трапиться. А в гілках відкладає яйця. Причому вона це робить гострим яйцекладом, серйозно покоджуючи при цьому.
Крім того, що пошкоджується провідна система стебла і утруднюється тік соку буйволоподібна цикадка часто заносить в пошкоджені тканини збудників різних хвороб.
Немає коментарів:
Дописати коментар