четвер, 4 липня 2019 р.

Окулірування винограду

Окулірування винограду.

Сьогодні я хочу поділитися недавнім досвідом окулірування винограду.

Дванадцятого червня я прищепив сорт Йоханітер на підщепу RR 101-14.

На одній лозі окулірував чотири вічка. Окуліровки йшли підряд, тобто я видалив підряд чотири вічка підщепи і замінив їх вічками прищепи. Явний перебір, але хотілося, щоб хоч щось прижилося.

Я не надто вправний окулірувальник, особливо винограду, і хотів щоб був певний результат.

Гострим ножем я зрізав вічка, клав їх в розчин Корневіну (всі крім першого, верхнього).

З чотирьох окуліровок прижилися дві. Верхня і нижня. Чи в цьому є якась закономірність, чи це вийшло випадково - не знаю. Якщо є якась закономірність - можливо середні вічка були оточені з обох боків окуліруваннями і це негативно вплинуло на процес приживання. У верхнього ж був притік пластичних речовин зверху пагона де на певний час я зберіг листя. У нижнього - зі сторони кореня. Треба додатково поспостерігати за подібними ситуаціями.

Через три тижні стало зрозуміло які щитки прижилися а які ні. Дві бруньки пішли в ріст. Я вирішив з верхньої бруньки зробити повітряний відводок. Зараз початок липня і я маю надію, що до кінця літа відводок встигне вкорінитися, а лоза визріти.

Пляшка від соку згодилася для створення контейнера. Горлечком вниз, воно згодилося в якості отвору через який продівся пагін.

Рани від невдалих окулірувань вже почали затягуватися калюсом. Будемо надіятися калюс стане ініціатором утворення коренів.

Через кілька тижнів, коли пагони підростуть, буду обережно підрізати стрічку, якою обмотане місце щеплення. Коли пагони стануть вищими буду їх підв'язувати, щоб вберегти їх від обломування.

Для щеплення я використовував звичайну харчову плівку. Як на мене така стрічка затонка. Не можна гарно притиснути елемент прищепи до підщепи.

Матеріалу для обв'язування присвячено багато постів, як в Ютубі так і на форумах. З великої кількості варіантів можна вибрати найбільш прийнятний для себе.

Я не думаю, що такий експеримент може бути використаний для якихось масових щеплень. В нього є кілька недоліків. Найголовніий недолік це потенційно більша сила росту, яка буде спостерігатися у верхнього пагона на противагу нижньому. В результаті прояву вертикальної полярності.

Ішні недоліки незначні і з ними можна якось боротися. Вода від поливу повітряного відводка зкапує на нижній пагін який може пропасти від перезволоження. Треба придумати якесь пристосування для захисту від води. На нижній пагін не потрапляє пряме сонячне світло, але це тільки до тих пір коли він знаходиться в тіні контейнера.

Отже якщо все скінчиться успішно я буду мати два прищеплених Йоханітера на RR 101-14.

Йоханітер - середньорослий сорт а Ріпарія-Рупестіс, як не крути, має силу росту бульшу за середню.

Для мене поки що щеплення винограду проблема. Переважна більшість окуліровок не приживаються. А от яблуня чи шовковиця піддається набагато краще.

P.S. На десяте серпня цей кущ мав такий виглят (Допомагаємо визрівати лозі). 10 серпня я почав обробляти виноградник хелетином Фосфор + Калій.

І ще, забігаючи наперед. Навесні наступного, 2020 року я спробував аналогічний метод. Тільки це вже буде "чорне в чорне". Можна перейти за посиланням: Окулірування винограду.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Як я потрапив в прикордонники і що з цього всього вийшло, з продовженням

На війні ℜᏕᏕ Доброго дня, читачі. Давно не писав в блог. Більше року. Набагато більше. За цей рік багато що змінилося. Війна ввійшла в мо...