Допомагаємо визрівати лозі
Час вже біжить до осені і вид невизрілої лози викликає в мене тривогу. Особливо тривожно за окуліровані пагони, які в мене зеленець зеленцем.
Врешті решт я вирішив почати обробляти їх чимось фосфорнокалійним, щоб зсунути обмін речовин кущів з росту на визрівання.
В інтернеті всі тільки і говорять (і пишуть) про монофосфат калію. Слів нема - добриво, мабуть, вартує, щоб його використовувати для прискорення визрівання лози, але в Городищі я монофосфат калію не знайшов. І вирішив обмежитися хелатином. Фосфор + Калій.
Це рідке фосфорно-калійне добриво, в упаковці 50 мілілітрів, за інструкцією пакетик розрахований на 20 літрів води. Я дав на десять літрів, думаю не завадить. Напис рекомендує проводити позакореневе підживлення раз на двадцять днів. Я планую підживлювати щотижня - літа вже майже не лишилося.
На першому фото кущ підщепи RR 101-14 на якому першого липня я прищепив сім вічок сорту Альмінський. Фото зроблене сьогодні, ви самі бачите, що пагони ще маленькі і зовсім зелеті. А хотілося, щоб вони пережили зиму.
Без додаткових заходів тут явно не обійтися. Глобальна мережа, як я вже писав, пропонує монофосфат калію, але ми перевіримо чи буде ефективне хелатне добриво.
До речі - спостереження за результатами окулірування саме цього куща. Я заздалегідь нарізав вічка Альмінського і помістив їх в розчин Корневіну (банально в поліетиленову кришку для закривання слоїків). Впевнений, що вічка не підсохнуть, я методично окулірував сім пагонів один за одним. Зправа неліво, так вийшло. Бруньки довго, десь тижня зо три, якщо не більше, не розпускалися. А потім бруньки почали "стріляти". Причому перими пішли в різт бруньки з правого боку, вони дали потужні пагони. Ліві ж окулірування пішли в ріст значно пізніше, деякі з них і досі дуже маленькі.
Що це може означати? Напрошуються кілька пояснень, як мінімум три. Перше - ті вічка, що були використані для щеплення останніми найдовше контактували з корневіном (а він з групи гетероауксинів) і корневін загальмував пробудження бруньок. Друге - вічка занадто довго були в розчині і розчин якось негативно вплинув не їхню якість. Наприклад вимив якісь речовини зі зрізу і він довше зростався з підщепою. Третє пояснення - для окулірування я спочатку вибирав більш якісні вічка а на останок лишав неякісні. Можливо я це робив ненавсмисно, мимовільно.
Як би там не було а ефект був дуже виразний (зараз він дещо згладився). Ті вічка, що були окуліровані першими дали кілька сантиметрів приросту в той час, як пізніше заокульовані ще й не думали розпускатися.
Тепер для рівномірності пробудження я не буду нарізати вічка заздалегідь, щоб не гальмувати їх пробудження.
І про останнє фото. Це окулірування зроблене днів на двадцять раніше ніж Альмінський. Це Йоханітер. Я про нього писав 4 липня (Окулірування винограду).
Верхній пагін за цей час дав десь півметровий приріст. Нижній пагін менший.
Листя, як ви бачите, серйозно постраждало від грибків, хоч я і обробляв його фунгіцидами. Він росте в такому місці куди Сонце зазирає після одинадцятої години. Відповідно довго не висихає роса. Плюс там затиок, немає провітрюваності.
Останній раз я його покропив Квадрисом... Вид досить хворобливий.