субота, 10 серпня 2019 р.

Допомагаємо визрівати лозі

Допомагаємо визрівати лозі

Час вже біжить до осені і вид невизрілої лози викликає в мене тривогу. Особливо тривожно за окуліровані пагони, які в мене зеленець зеленцем.

Врешті решт я вирішив почати обробляти їх чимось фосфорнокалійним, щоб зсунути обмін речовин кущів з росту на визрівання.

В інтернеті всі тільки і говорять (і пишуть) про монофосфат калію. Слів нема - добриво, мабуть, вартує, щоб його використовувати для прискорення визрівання лози, але в Городищі я монофосфат калію не знайшов. І вирішив обмежитися хелатином. Фосфор + Калій.

Це рідке фосфорно-калійне добриво, в упаковці 50 мілілітрів, за інструкцією пакетик розрахований на 20 літрів води. Я дав на десять літрів, думаю не завадить. Напис рекомендує проводити позакореневе підживлення раз на двадцять днів. Я планую підживлювати щотижня - літа вже майже не лишилося.

На першому фото кущ підщепи RR 101-14 на якому першого липня я прищепив сім вічок сорту Альмінський. Фото зроблене сьогодні, ви самі бачите, що пагони ще маленькі і зовсім зелеті. А хотілося, щоб вони пережили зиму.

Без додаткових заходів тут явно не обійтися. Глобальна мережа, як я вже писав, пропонує монофосфат калію, але ми перевіримо чи буде ефективне хелатне добриво.

До речі - спостереження за результатами окулірування саме цього куща. Я заздалегідь нарізав вічка Альмінського і помістив їх в розчин Корневіну (банально в поліетиленову кришку для закривання слоїків). Впевнений, що вічка не підсохнуть, я методично окулірував сім пагонів один за одним. Зправа неліво, так вийшло. Бруньки довго, десь тижня зо три, якщо не більше, не розпускалися. А потім бруньки почали "стріляти". Причому перими пішли в різт бруньки з правого боку, вони дали потужні пагони. Ліві ж окулірування пішли в ріст значно пізніше, деякі з них і досі дуже маленькі.

Що це може означати? Напрошуються кілька пояснень, як мінімум три. Перше - ті вічка, що були використані для щеплення останніми найдовше контактували з корневіном (а він з групи гетероауксинів) і корневін загальмував пробудження бруньок. Друге - вічка занадто довго були в розчині і розчин якось негативно вплинув не їхню якість. Наприклад вимив якісь речовини зі зрізу і він довше зростався з підщепою. Третє пояснення - для окулірування я спочатку вибирав більш якісні вічка а на останок лишав неякісні. Можливо я це робив ненавсмисно, мимовільно.


Як би там не було а ефект був дуже виразний (зараз він дещо згладився). Ті вічка, що були окуліровані першими дали кілька сантиметрів приросту в той час, як пізніше заокульовані ще й не думали розпускатися.

Тепер для рівномірності пробудження я не буду нарізати вічка заздалегідь, щоб не гальмувати їх пробудження.

І про останнє фото. Це окулірування зроблене днів на двадцять раніше ніж Альмінський. Це Йоханітер. Я про нього писав 4 липня (Окулірування винограду).

Верхній пагін за цей час дав десь півметровий приріст. Нижній пагін менший.

Листя, як ви бачите, серйозно постраждало від грибків, хоч я і обробляв його фунгіцидами. Він росте в такому місці куди Сонце зазирає після одинадцятої години. Відповідно довго не висихає роса. Плюс там затиок, немає провітрюваності.

Останній раз я його покропив Квадрисом... Вид досить хворобливий.

пʼятниця, 9 серпня 2019 р.

В Городищі стелять асфальт

В центрі Городища дорожні роботи повним ходом.

Вже кілька днів в нашому місті, в центрі, проводяться дорожні роботи. З задіянням спецтехніки, на цей раз потужної.

Приємно, що це не традиційний ямковий ремонт - вкладається суцільне полотно. Перед тим, як стелити асфальт частково зняли старий. Ямковий ремонт на центральних вулицях роблять щороку, але в цьому році за вулицю Миру взялися серйозно.

Асфальтовкладник методично постелив на дорогу рівний шар асфальту. Дорогу перекрили і транспорт рухався в об'їхд повертаючи біля Другої школи на вулицю Маніжа (бувша Кірова).

Хоча техніки було задіяно багато особливих незручностей, як на мене, для людей не було. Пішоходи ходили тротуарами. Автомобілі рухалися в об'їзд. При цьому водії автобусів імпровізували забираючи пасажирів.

Правда я бачив, як особливо нервовий водій вантажного буса намагався прорватися по свіжопостеленому асфальту, але його акуратно завернули.


Публікації за липень

Публікації за липень

В липні я епізодично писав в блог. На кожен день не було тем.

На початку місяця я робив експерименти з окуліруванням винограду і спостерігав за окуліровками, які я зробив в червні. В перших числах стояла спека за тридцять градусів а потім температура аномально впала і липень був майде весь холодний. Тим на менш окуліровки більш-менш прижилися. За винятком чорної шовковиці. Чому жодне вічко овковиці не прижилося я не знаю.

12 липня я спонтанно змайстрував окулірувальний ножик. Вийов гарний інструмент для щеплення. Небезпечна бритва, яка лежала десятиліття, врешті знайшла собі застосування.

14 липня ми викопали часник. Часник вродив великий і досить пекучий. В цьому році всі копали часник в першій половині липня. Ми ж ховали його від спеки під шаром мульчі. вона ж була і добривом.

21 липня я купив два кореневища імбирю і посадив його в родючий торфовий субстрат. На сьогодні, 9 серпня, він ледь пускає перші пагони. Важка на старті рослина. Того ж таки числа проводилися вибори до Верховної ради і я не втримався - вставив свої п'ять копійок.

23 липня я пішов на свою фазенду де спостерігав безчинства буйволоподібної цикадки. Червоне "осіннє" листя винограду видавало її присутність.

25 липня я написав пост під враженням переглянутого мультфільму "Колгосп тварин" за мотивами твору Орвелла. Що і казати: добрими намірами встелена дорога в пекло. Більше б люди знайомилися з творчістю Орвелла може б в кращому світі ми б жили. Зараз же ми ходимо по колу наступаючи на одні й ті самі граблі.

Користуючись нагодою поставлю посилання на ще один свій блог. Блог називається Часопис: всього потроху. В ньому я буду публікувати матеріали які будуть відноситися в меншій мірі до мене особисто. Скажімо так - в ньому, скоріш за все буде менше суб'єктивного, вірніше менше особистого.

Ще один мій блог - на цей раз вже тематичний. Присвячений садівництву і виноградарству. І, взагалі, рослинництву.Садок і виногадник. Про вирощування різних рослин. В основному кущів і дерев. Агротехніка і цікаві факти.


Як я потрапив в прикордонники і що з цього всього вийшло, з продовженням

На війні ℜᏕᏕ Доброго дня, читачі. Давно не писав в блог. Більше року. Набагато більше. За цей рік багато що змінилося. Війна ввійшла в мо...