субота, 28 березня 2020 р.

Бружмель потрапив в реанімацію

Бружмель потрапив в реанімацію

В минулому пості я згадав свої сорти жимолості, або козолиста, як підказали друзі з Фейсбука. Козолист українською мовою. Я так зрозумів, що це загальна назва багатьох видів. Вікіпедія підказує, що саме жимолость їстівна українською бружмель їстівний.

Як би там не було, а один з моїх бружмелів почав здавати позиції. На перших порах він був ось такий бружмель, але раптово молоденькі пагони зів'яли.

Затривоживись, що втрачу сорт, я розкопав посаджений восени кущик. Хрущів там не було, корінці, наче живі. Хоч нового приросту немає.

Нижче зів'ялих пагінців, трохи вище від шийки стовбурця, попрокидалися маленькі бруньки. Надія є.

І ось моя Гордість Бакчара потрапила в реанімацію. Була посаджена в горщик, полита і накрита поліетиленовим пакетом для підтримання вологості.

Кілька разів на добу я знімаю накриття, щоб кущик як слід провітрювався. Вдень на годинку-дві виношу на двір, щоб він загартовувався, звикав до ультрафіолету і природньої вологості повітря.

Побачимо, що з цього вийде. Дуже не хотілося б втратити сорт. Адже чим більше сортів тим більша ймовірність гарного запилення кожного з них.

Що характерно - в мене ж був до цього кущик бружмеля. Не сортовий. Мені його дала одна моя гарна знайома. Вона привезла кущики жимолості з Камчатки. Не витримав кущик минулого літа. Треба міняти підхід до її вирощування. Можливо мульчувати товщим шаром мульчі. мульча не дасть пересушитися і загинути корінцям.

Ще кілька думок я висловив в пості Жимолость їстівна. До цієї культури потрібно "підбирати ключик".


Ще один кущ, який потрапив в "реанімацію" це молоденький кущик винограду сорту Низина. Йому не поталанило з розтауванням. Я його посадив в місці де Сонце світить лише пів дня. Решту часу він був в тіні.

Крім того до нього несподівано добралася собака, яка нащось його брутально обгризла. Коли я його побачив то подумав, що він загинув, але подумав, що могли залишитися сплячі бруньки. Кущик мав вигляд досить жалюгідний.

І що Ви думаєте? Через два тижні "вистрілила" брунька заміщення. Є надія, що Низина виживе.

В мене була ситуація коли я кілька років підряд рятував кущик винограду сорту Солярис. А потім кущик пішов в ріст і почав плодоносити.

Тут головне, щоб у рослини були не пошкоджені бруньки і камбіальні тканини. Вистачило ресурсів пустити нові пагони і відростити корінці. З часом рослина може вдало регенерувати.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Як я потрапив в прикордонники і що з цього всього вийшло, з продовженням

На війні ℜᏕᏕ Доброго дня, читачі. Давно не писав в блог. Більше року. Набагато більше. За цей рік багато що змінилося. Війна ввійшла в мо...