неділя, 27 вересня 2015 р.

День дошкільного працівника.

День дошкільного працівника.

26 вересня в дитсадочках святкували День дошкільного працівника.

За кілька днів дітям роздали домашні завдання - вивчити віршики. Пісеньки розучували в групі.

Вранці, вдягнені по-святковому, хлопчики та дівчатка зібралися в дворі садочку Веселка, вітали своїх вихователів.

О 10 годині розпочалося свято. Багато хвилювання, алі і радості, і підйому. Пісеньки, танці, вірші.

Розучим вірш, розкажем казку,
Спіймати м'ячик? Та будь ласка!
Що ще? На вулиці гуляти,
В рухливі ігри дружно грати.
Ось "Гуси-гуси", "Коровай",
"Автомобілі" - обирай.
Обід. Поспати не забув.
Так непомітно день минув.


четвер, 10 вересня 2015 р.

Роликові ковзани.

Роликові ковзани.

Сьогодні несподівано (для мене) Женя отримав роликові ковзани.

Наташа виписала їх через Книжний клуб, і сьогодні кур'єр їх доставив.

Спочатку Женя завзято, хоча і з невеликим успіхом, пробував пересуватися на них по кімнаті, а потім схотів йти кататися на асфальт.

Ми вибралися до магазину агрофірми "Шульц" - там гарний, рівний асфальт. Женя там вчився кататися на велосипеді.

Роликові ковзани добре продумані. Їх можна регулювати в залежності від розміру ноги. Передбачені спеціальні хомути, якими можна фіксувати ногу - тоді не таке навантаження на м'язи.

Проте, коли на практиці стикаєшся з роликовими ковзанами, розумієш, що синяки і розбиті коліна їх власнику гарантовані. Треба зразу ж шукати наколінники, захищати якось голову і лікті. Тільки добившись певної майстерності можна якось убезпечити себе від падінь.

Перший пробний заїзд вийшов, як і очікувалося, скромним.

Ми проїхали до половини стадіону і назад, а прийшовши додому втома далася взнаки. Ковзаняр втомлений, зразу ж захотів спати.



неділя, 6 вересня 2015 р.

Вже осінь.

Вже осінь

Осінь вступає в свої права. Задощило. Поступово понижується температура.

Осінь

Ще недавно ми потерпали від спеки, а тепер наче і хочеться, щоб було тепліше.

Вже другий день дощить. По прогнозу далі буде сухо. Але, мабуть, вже літнього тепла не буде. Будемо надіятись на бабине літо.

Я люблю осінь. Кажуть, що людина любить ту пору року, коли вона народилася. Не знаю наскільки це всеосяжна прикмета, але щодо мене вона вірна. Мене осінь заспокоює. Якби кінець року. Холодна зима ще попереду, спекотне літо вже позаду.

Природа забарвлюється в теплі тони.

Весна, навпаки, сповнює певним оптимізмом. День, що зростає. Яскрава зелень. Все це робить людину енергійнішою. Хочеться щось робити. Таке відчуття, що "все попереду".

Осінь же навпаки - схиляє не до дій, а до спостереження. Таке відчуття, що певний період життя прожитий. Далі - холодна зима, але до неї ще далеко.

А поки що оксамитовий сезон, який особливо прекрасний на півдні, але і в нас теж це гарна пора.

Мимоволі згадується пісня гурту ДДТ "Осінь".



субота, 5 вересня 2015 р.

Прищеплювальний секатор.

Прищеплювальний секатор.

Сьогодні придбав садовий інструмент - Прищеплювальний секатор. Річ, хоч і така, що без неї і можна обійтися, але все таки корисна.

Шкода, що скористатися я ним зможу лише на наступний рік. В цьому році вже пізно щось щепити, та і нема вже чого.

Цей прищеплювальний секатор має три леза, що замінюються. Виробництво КНР, само собою. На упаковці логотип Verdi.

Мені сподобалося, що є три змінні леза, що їх можна використовувати в залежності від потреб. Конусне, спеціально для тоненьких гілочок, U-подібне і Ω-подібне.

Хто мав справу з такими секаторами прошу ділитися відгуками в коментарях.

Було б цікаво дізнатися про досвід більш досвідчених - які культури ним краще щепити, і коли.

Наприклад, я чув, що виноград краще всього щепити десь у червні "чорним на зелене". Тобто зберегти в холодильнику минулорічний живець потрібного сорту. А коли підщепа добре розвинеться прищепити в неї минулорічну прищепу. На форумах пишуть, що результат буде найкращим.

Я думаю, що цей секатор згодиться і для зимового щеплення.

Діліться досвідом. Було б цікаво почитати відгуки!

P.S. З тих пір, як я придбав цей секатор пройшло кілька років. В моїх умовах він себе не виправдав - щось йде не так. Я пішов по простому шляху, використовую звичайний окулірувальний ніж.


четвер, 3 вересня 2015 р.

Аномалії вересня.

Аномалії вересня.

Більшу частину літа було відносно прохолодно, і ось природа намагається надолужити втрачене.

Вже чимало днів тримається за тридцять градусів. Дощу вже давно не було, і не дивно, що почастішали пожежі.

Горять ліси і торф'яники. По всій Україні.

Сьогодні зранку Городище оповив сизий дим. Не помітити його було важко, а надто відчути його ядучий запах. Оскільки дим з'явився "зненацька", як би ні звідки то по місту поповзли зловісні чутки.

Телебачення показує пожежі під Києвом, і чутки обертаються навколо Києва. "Київ занурений в димову хмару і пожежі такі сильні. що дим дійшов до Городища, Сміли, Черкас".

Ясно, що ніяка лісова пожежа не в змозі викинути так багато диму, щоб він зміг віддалитися від епіцентру пожежі більш ніж на 150 кілометрів, залишаючись при цьому густим.

Інша група домислів циркулювала навколо якоїсь аварії, чи то на хімічному підприємстві, чи то на АЕС.

На мою думку все більш прозаїчно і банально - горить стерня. Плюс Ірдинський торф. Дим від згорання торфу має специфічний запах, який і стояв над нашим містом, а про стерню мені розповідав знайомий, який бачив це неподобство не власні очі.


Ще одна аномалія, тепер вже більш локальна і пов'язана з світом живої природи. В мене в півлітрових стаканчиках ростуть маленькі саджанці катальпи

І одна така катальпа, маленький саджанець, умудрився зацвісти!

Маленьке деревце чотири місяці від проростання маленької насінини. При тому, що вважається, що дерева катальпи починають цвісти в чотири-п'ятирічному віці.

Що примусило цю маленьку катальпу викинути китиці квіток в вересні не ясно. Ясно лише, що це якийсь, як мінімум, нестандартний епігенетичний процес, Ви вже пробачте за мудрствування.

Зате ми побачили, як цвіте ця екзотична рослина. Квіточки маленькі, але ясно, що коли вона виросте вони будуть в декілька разів більші. Сантиметрів по чотири, по п'ять в діаметрі.


вівторок, 1 вересня 2015 р.

Початок осені. Публікації за серпень.

Початок осені.

Початок осені зустрів нас неймовірною спекою. 34 градуси для вересня досить на типово.

Будемо вважати, що літо продовжується і осінь настане 23 вересня. Астрономічна, а не календарна осінь, коли Сонце перейде з Північної півкулі в Південну, а ніч стане довшою за день.

Поки що ж у нас початок календарної осені, 1 вересня. День знань.

Поздоровляю всіх учнів і вчителів з святом. Хай цей навчальний рік принесе їм нові знання. Додасть мудрості.

Восени в нас є і неприємні моменти - подорожчання тарифів на енергоносії для населення. Але першого вересня ми цього ще не відчули - відчуємо, коли прийдуть рахунки.

Світ кардинально змінюється і ми змушені відповідати не його виклики.

Я надіюся, що війна на Сході почне вщухати. Скоріш за все олігархат якось вже поділив сфери впливу, вже все вирішено (десь "на небі"). Лишилося утрясти це саме "на землі".

Публікації за серпень 2015 року.


понеділок, 31 серпня 2015 р.

Катальпа.

Катальпа

Вчора ввечері, незважаючи на прогноз спекотної погоди, посадив саджанець катальпи. Деревце вистояло добу на "відмінно".

В нас катальпа поки що рідкісна, хоча я бачив ці дерева в Черкасах, Рівному і Умані. В минулому році, в вересні, ми їздили в уманський дендропарк, де я і вполював насіння цього екзота. В Черкасах я бачив катальпу на вулиці, що спускається з центру міста до Дніпра (назву не запам'ятав). В Рівному одна катальпа росте в парку біля Лебединого озера.

Великі листки дерева, форма крони, плоди, що звисають восени з катальпи милують погляд. Листя лишається зеленим аж до морозів, а потім опадає, не жовтіючи.

Багато статей в інтернеті згадують гарні квіти катальп. Великі, довго цвітуть. Дерево вважається непоганим медоносом.

Дерево можна підстригати, формуючи крону на свій смак. Воно витримує значні морози взимку. До ґрунтів не вибагливе. Єдине, що не любить катальпа (згідно інтернет джерел), це сильних протягів, сильних вітрів. Вони можуть бути згубними для її великого листя.

Я думаю, що перших кілька років треба буде утеплити дерево на зиму, адже в нас бувають морози і за тридцять градусів. Вже потім дерево зміцніє і йому не буде страшна зима.

Вважається, що катальпи починають цвісти десь на п'ятий рік, так що чекати доведеться довго, але дерево саме по собі гарне, навіть не квітуче, або без стручків.

P.S Через кілька днів після того, як був опублікований цей допис одне деревце катальпи викинуло суцвіття і зацвіло!


Вчора ж провів окулірування на яблуньках і кизилі. Думаю все буде нормально, вічка приживуться нормально, хоч спека і сухе повітря.

Кілька рясних поливів зроблять свою справу. Рослини насичені водою, кора гарно відставала.

Додатково я захистив місце щеплення папером, щоб на щиток не падало пряме проміння Сонця.

Тижня через три буде ясно, прижився щиток, чи ні.

Хочу виростити саджанці з інтеркалярною вставкою, щоб і невибагливі були, і щоб низькорослі. Такі дерева займають мало місця і відносно врожайні. Дають плоди високої якості. Низькорослість полегшує догляд і збір врожаю.

Такі деревця починають плодоносити вже через кілька років, але потребують ретельнішого догляду. Більш вимогливі до ґрунту і поливу.


неділя, 30 серпня 2015 р.

Остання неділя літа.

Остання неділя літа.

Ось і промайнуло літо 2015 року. Післязавтра вересень. Довші ночі беззаперечно свідчать про це, хоча погода і надалі тепла, навіть спекотна.

Навіть вночі ще не відчувається осіння прохолода.

В другій половині дня пройшовся центральною вулицею. Місто напівпорожнє. Багато родин копають картоплю, збирають іншу городину користуючись сухою погодою і вихідним днем.

Присів відпочити біля фонтану. За кілька хвилин прибігли діти. Рятуючись від спеки почали занурювати руки у воду, бігати під бризками, які зривали з струменів води кволі пориви вітку.

Листя ще масово не жовтіє, але трава багато де вже висохла - в землі лишилося мало вологи.

Оксамитовий сезон. Пора збору врожаю і відпочинку. Хоча пересохла земля тривожить селян, їм треба сіяти озиму пшеницю.

Спека справді напружує, чи не пошкодить вона прищеплені яблуні і кизил? Буду сподіватись, що все минеться. Треба буде місця прищеплення захисти якимись пов'язками.

Хоча прогноз погоди обіцяє спеку за тридцять все таки треба буде пересадити частину суниць на постійне місце. Наташа щодня поливає кущики суниць - єдине, що рятує їх від остаточного висихання.

Ввечері посадив деревце катальпи. Рясно полив. Треба буде пильно за ним спостерігати.

Катальпа - декоративне дерево. В нас воно мало поширене, хоча поодинокі катальпи не рідкість. Я бачив капальпи в Умані, Черкасах, Рівному. Схотілося і собі мати таке дерево.



субота, 29 серпня 2015 р.

Готуюся до окулірування.

Кінець літа — час для окулірування.

В другій половині серпня проводять окулірування плодових дерев. До цієї пори бруньки і деревина визріли, а теплі тижні, що лишилися дадуть можливість зростися тканинам прищепи і підщепи. За кілька днів перед окуліруванням я рясно поливаю шкілку, щоб стимулювати ріст камбію (добре відстає кора).

Підщепа 54-118.

В минулому році моя гарна знайома дала мені деяку кількість підщеп яблуні 54-118. Це напівкарликова підщепа. Дерева, прищеплені на ній мають середню силу росту.

За літо деревця виросли і я задумався про їхню подальшу долю.

Плюси підщепи 54-118 в тому, що вона відносно стійка до морозів і засухи. Дерева раніше вступають в плодоношення, плоди мають кращу якість. Ця підщепа вважається оптимальною для наших кліматичних умов, так як яблуні на ній стійкі до несприятливих умов і не потребують надмірного догляду.

М-9 і інтеркалярна вставка.

В нас росте кілька яблунь, які я щепив на сіянцях снігового кальвілю. Дерева виросли досить велекими і нам не з руки доглядати за деревами і збирати врожай. В мене визрів план перещепити ці сорти на щось менш сильноросле і, так як нові яблуні будуть займати менше місця, додати нових сортів.

Я схилився до думки, що не погано було б перещепити яблуні на комбінацію середньоросла підщепа 54-118 плюс інтеркалярна вставка з карликової підщепи М-9.

М-9 дає низькорослість яблуням, вони рано вступають в плодоношення, але коренева система М-9 крихка і боїться засухи і морозів. Використавщи комбінацію цих двох підщеп я надіюсь отримати те, що мене влаштує.

Кизил.

Другим на черзі на окулірування в мене кизил. В мене є п'ять молодих кущів кизилу, але вони дикі. Я планую три середні кущі в ряду окулірувати сортовими вічками. Не знаю, як називається цей сорт — плоди грушеподібної форми, червоні, відносно великі. Такий кизил росте в мого двоюрідного брата і я вже взяв різки.

Кущі, правда, ростуть вже кілька років. Це не оптимальний вік для окулірування, але вони досить молоді і я надіюсь. що мені вдасться довести їх до ладу.

Через кілька років кущі почнуть плодоносити - сортовий кизил набагато раніше вступає в пору плодоношення.


Наступний допис. sitemapПопередня публікація.

четвер, 27 серпня 2015 р.

Blogger для Android

Щойно встановив додаток Blogger на свій Lenovo. Тестова публікація.

Клавіатура смартфону, само собою, не надихає друкувати багато літер, але спробувати варто.

Ввечері підправив-відформатував трошки. В десктоп версії Blogger набагато зручніше. Мобільна версія все таки занадто мінімалістична, але іноді треба жертвувати комфортом і функціональністю на користь оперативності.

Іноді треба, скажімо, оперативно поділитися фотографіями опублікувавши до них розлогий коментар. Blogger для цього досить зручний. Google надає широкий функціонал.

Десктопна версія мені імпонує і в зв'язку з можливістю вставки html коду. Іноді хочеться вставити якусь кнопку керування, анімацію, або таблицю.


Наступний допис. sitemap Попередній допис.

середа, 26 серпня 2015 р.

Тарифи МТС.

Тарифи МТС.

На сьогодні, коли ціни невпинно лізуть вгору приємно дивує оператор мобільного зв'язку МТС Україна. У всякому разі для нашого регіону, для Черкаської області тарифи залишаються більш ніж доступними.

Особливо популярні два тарифних плани: "Просто Супер" і "Смартфон 3G".

"Смартфон 3G" за 15 гривень на місяць дає можливість спілкуватися з іншими абонентами МТС безкоштовно в безлімітному режимі. Те саме стосується і використання інтернету. Об'єм використаних даних обмежується тільки швидкістю передачі даних. Тобто можна вважати, що тарифний план надає два безліміти.

"Просто Супер" - тариф для абонентів, які не планують використовувати інтернет. 100 хвилин на день надаються в ньому без абонентської плати. Абонент, який не використовує надто багато хвилин може розмовляти цілий рік не поповнюючи рахунок, а в кінці року внісши на рахунок символічну суму в п'ять-десять гривень продовжити дію тарифу на наступний рік.

Цікаво, чи довго протримаються ці чудові тарифні плани. У всякому разі МТС поки що демонструє стабільність в цьому плані.


Наступний допис. sitemap Попередній допис.

вівторок, 25 серпня 2015 р.

Зріє виноград.

Третя декада вересня.

25 серпня 2015 року. По дорозі додому завітав до свого знайомого. Попили кави. Користуючись нагодою подивився, як зріє виноград різних сортів.

Талісман, Кеша, як і Восторг зеленкуваті. Кінг рубі стійкий вже зірваний, Аркадія теж. Страшенський і Різамат висять, набирають цукор.

У Славіка нові сорти. Серед тих, які мере зацікавили Байканур. Велес у мене є - побачимо, як він себе покаже. На наступний рік. Сила росту відмінна, тепер справа за визріванням лози.

Королеву виноградників Славік чомусь вивів. Мабуть із-за дефіциту місця під посадку. Насправді Королева виноградників мені дуже подобається. Солодка, і мускат чудовий. Пряний такий смак. І рання ця Королева, лоза визріває добре, тільки що зимостійкість не велика.


Наступний допис. sitemap Попередній допис.

Як я потрапив в прикордонники і що з цього всього вийшло, з продовженням

На війні ℜᏕᏕ Доброго дня, читачі. Давно не писав в блог. Більше року. Набагато більше. За цей рік багато що змінилося. Війна ввійшла в мо...