неділя, 4 квітня 2021 р.

Лінукс це просто, новини Городища, Дорифорій

Мої блоги "Лінукс це просто" і "Новини Городища"

Моїх два блоги. Один заведений відносно недавно, інший же досить давно, але я його був закинув. Потім же вирішив, що, все таки, осиротілий блог це не зовсім добре.

Проста в користуванні операційна система Лінукс

Нещодавно завів собі ще один блог на blogspot з адресою linuxojid.blogspot.com. Надумав назвати його Лінуксоїд, але потім перейменував його на Лінукс це просто. З декількох причин.

еволюція UNIX
еволюція UNIX

По перше я ніякий на фахівець в галузі операційної системи Linux, та і взагалі, в операційних системах. Я звичайний користувач, який же тут лінуксоїд. Лінукс це просто це назва, яка і не претендує на якусь професійність і, водночас, дає зрозуміти, що матерімл буде подано в простій і зрозумілій формі.

З іншого боку хочеться трохи розібратися в тому чим часто користуєшся. Хоча б на поверхневому рівні і трішечки глибше.

Я поважаю UNIX-подібні системи, адже вони прагнуть до надійності і є більш досконалими за Windows.

Разом з тим в Лінуксі можна знайти якусь свою конфігурацію і залюбки нею користуватися, а потім захотіти щось нове і кардинально все поміняти.

Я, приміром, був прихильником оточення GNOME, від не так завантажував ресурси ноутбука , як KDE. А потім несподівано вияснилося, що Кеди стали набагато більш спритними, пам’ять не вантажать, процесор не розносять. А ще кілька років все було з точністю до навпаки. KDE несамовито вантажило систему, не всі кириличні літери підтримувало і взагалі поводило себе, як не зовсім допрацьований продукт. Ну і нормально! Зараз в мене стоїть Kubuntu, тобто Ubuntu, тільки з оточенням KDE.

Я взявся потихеньку писати цей блог у великій мірі і для себе також. Коли щось робиш корисного з системою то дуже швидко забуваєш, що зробив і для чого воно було потрібно. А так, записуючи для всіх, і сам мене забуваєш. Коли ж будеш встановлювати нову систему — почитаєш свій власний блог. Себе ж легше зрозуміти ніж когось. Хоча, буває, і не завжди. Буду намагатися писати якомога простіше, щоб і самому було зрозуміло і читачам також - про Лінукс це просто.

Городище 🄽🄴🅆🅂

Другий же блог на blogspot заведений мною давно. За адресою gorodyszcze.blogspot.com. Новини Городища, або Городище news.

Пам’ятаю, що років п’ятнадцять тому я завів такий самий блог з доменним ім’ям hmarka.net, але щось пішло не так. Добре, що я продублював його на сервісі Google. Знову ж — чисто особистий ресурс про те, що відбувається в Городищі і що могло зацікавити мене і читачів.

Дорифорій 🪐

І ще один мій блог, який я завів, для тем, які, можливо, оминають наше практичне життя. Назвав блог Дорифорій.

Дорифорій це, по суті, планета, яка сходить безпосередньо перед сходом Сонця. В різний час це можуть бути різні планети.

Стародавні люди надавали особливого значення планетам, які на небі стояли близько до Сонця. Адже, за їхніми уявленнями, Сонце уособлювало божества, воно було носієм світла і тепла, воно розганяло нічний морок, а значить дарувало всність і впевненість.

Планета, яка сходила безпосередньо перед Світилом, була передвісником дня. Дорифорій в перекладі з старогрецької мови списоносець.

Так і матеріали блога, які я буду намагатися публікувати, я надіюся, будуть передвісниками чогось важливішого. Того, що буде вносити ясність в якісь питання.

Цей пост я доповнюю в березні 2024 року, коли Україна відбиває атаки рашистів. Городище розділяє долю всієї країни. Тим не мене може якісь події і будуть виділятися з-поміж загальнодержавних.

Я думаю, що в мирний час буде більше тем для висвітлення. Зараз же вся увага людей сконцентрована на темі війни. Воно і не дивно. На часі питання виживання цілого народу.

Разом з тим є впевненість, що Україна разом в всім цивілізованим світом переможе цей морок. Такі глобальні цивілізаційні конфлікти вирішуються довго і болісно, але перемога обов’язково буде за світлою стороною.

Слава Україні!


Як я потрапив в прикордонники і що з цього всього вийшло, з продовженням

На війні ℜᏕᏕ Доброго дня, читачі. Давно не писав в блог. Більше року. Набагато більше. За цей рік багато що змінилося. Війна ввійшла в мо...